UKE uruchamia wyszukiwarkę usług szerokopasmowych

Opublikowano: 2016-03-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #urzędy #wyniki / raporty

news-uke-1Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach budowania społeczeństwa informacyjnego oddaje do użytku i zachęca Polaków do korzystania z wyszukiwarki infrastruktury i usług szerokopasmowych.

Wyszukiwarka stanowi łatwy sposób na sprawdzenie jakie usługi szerokopasmowe są dostępne i jacy operatorzy je dostarczają. Poprzez wpisanie adresu i wybór filtrów otrzymujemy wyniki wyszukiwania. Każde zapytanie jest wizualizowane na mapie, umożliwiając weryfikację sprawdzanego adresu. Co ważne, wyszukiwarka ma słownik nazw miejscowości i ulic, co ułatwia dokładną lokalizację konkretnej lokalizacji.

Za pomocą wyszukiwarki każdy, kto jest zainteresowany dodatkowymi usługami poza tymi, które już dziś są dostępne w miejscu jego zamieszkania lub wyższymi prędkościami usług szerokopasmowych, może zgłosić takie zapotrzebowanie poprzez wypełnienie krótkiego zgłoszenia. Zgromadzone w ten sposób informacje posłużą do publikacji map z potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych, a docelowo mogą stać się bodźcem dla operatorów do uwzględnienia oczekiwań konsumentów w planach inwestycyjnych.

Wyszukiwarka jest dostępna w tym miejscu.

Źródło: UKE

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.