UKE za zmianami w usługach przedpłaconych

Opublikowano: 2016-05-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #prepaidy #wyniki / raporty

img-simcards-8Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił analizę rozliczania usług prepaid w oparciu o porównanie wybranych parametrów ofert dostępnych na rynku.

Analiza dotyczy przyjętych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, świadczących usługi przedpłacone, okresów na doładowanie kont abonentów oraz stosowanemu przez nich potrąceniu środków na koncie po jego wygaśnięciu. Przeprowadzona przez UKE analiza potwierdza potrzebę ustalenia na rynku usług przedpłaconych nowych, zmodyfikowanych zasad, tj.:

  • Dalszego powszechnego wydłużenia okresów ważności konta prepaid, bez względu na wysokość jego doładowania,
  • Zapewniania możliwości wykonywania połączeń wychodzących w całym okresie aktywności konta, o ile pozwalają na to środki na nim zgromadzone,
  • Wprowadzenia rozwiązań umożliwiających zwrot niewykorzystanych środków na koncie prepaid.

Wprowadzenie takich zasad przyczyni się, zdaniem prezesa UKE, do zwiększenia konkurencji na rynku usług na kartę oraz bardziej prokonsumenckiego kształtowania relacji na rynku telekomunikacyjnym, umożliwiającego dzięki temu dalszy jego rozwój.

Dla zainteresowanych:

Źródło: UKE

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.