Unia Europejska wolna od opłat roamingowych od połowy 2017 roku

Opublikowano: 2015-10-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-zniesienie_roamingu-2017Parlament Europejski zatwierdził zniesienie opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Podane zostały dokładne daty wejścia zmian w życie.

Nowe przepisy zostaną wprowadzone 15 czerwca 2017 roku i od tego momentu w krajach członkowskich UE nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty z tytułu roamingu. Jednakże już od 30 kwietnia 2016 roku rozpocznie się okres przejściowy, w którym nastąpi znacząca obniżka cen za rozmowy, SMS-y i korzystanie z Internetu za granicą. Operatorzy będą mogli w tym czasie obciążać klientów maksymalną opłatą roamingową za połączenia wychodzące w wysokości 5 eurocentów za minutę, w porównaniu do obecnych 19 eurocentów, 2 eurocenty za SMS (teraz 6 eurocentów) oraz 5 eurocentów za 1 MB transferu danych (obecnie 20 eurocentów). Oznacza to, że spadki w stosunku do aktualnych cen wyniosą nawet 75%, a ponad pół miliarda obywateli Unii Europejskiej będzie mogła bez obaw o nadmierne koszty kontaktować się rodziną i znajomymi oraz surfować po Internecie.

Źródło: EPP Group

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.