Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji

Opublikowano: 2015-12-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Nokia #Samsung #pozostali #gry / aplikacje #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

img-apple-iphone6-5Dane firmy analitycznej Flurry pokazują, że w okresie od 19 do 25 grudnia prawie połowa wszystkich sprzedanych urządzeń mobilnych należała do Apple. Konkurenci pozostali daleko w tyle.

Z przeprowadzonego w oparciu o 780 tysięcy aplikacji badania wynika, że 49.1% urządzeń aktywowanych w podanych dniach stanowiły smartfony i tablety Apple. W porównaniu do ubiegłego roku jest to jednak spadek o 2.2%. Drugie miejsce na liście zajął Samsung, do którego należało 19.8% nowych aktywacji (wzrost o 2.1%). Kolejne pozycje zgarnęły Nokia, LG oraz Xiaomi, z wynikami odpowiednio 2%, 1.7% i 1.5% aktywowanych urządzeń w tym okresie.

news-flurry-raport-3

Raport firmy Flurry ukazuje również rosnący popyt na phablety. W 2013 roku smartfony z dużymi ekranami (powyżej 5-cali) stanowiły zaledwie 4% nowych urządzeń aktywowanych w dniach 19-25 grudnia. Rok później było to już 13%. Teraz ich udział wynosi natomiast 27% i należy spodziewać się, że kolejne lata tylko potwierdzą ten trend. Tymczasem aktywacja małych telefonów spadła z 2 do 1%. Podobnie jest w przypadku średniowymiarowych smartfonów (np. iPhone 6S), które w tym roku stanowią 54% wszystkich aktywacji, podczas gdy w 2013 roku ich udział wynosił 64%.

news-flurry-raport-1news-flurry-raport-2

Nie lepiej sytuacja przedstawia się w segmencie tabletów, które nie są już tak popularnym prezentem pod choinką jak kiedyś. Na przestrzeni lat 2013-2014-2015 aktywacje mniejszych typów tych urządzeń stanowiły odpowiednio 12%, 11% i 9%. Wśród większych rozwiązań również zaobserwowano spadki – z 17% do 11%, aż po 9% w tym roku.

Z zebranych przez analityków danych dowiedzieliśmy się też, że liczba aplikacji zainstalowanych w tegorocznym okresie świątecznym wzrosła ponad dwukrotnie względem innych grudniowych dni (tylko USA).

news-flurry-raport-4

Źródło: Flurry

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.