Uwaga! iPhone 6 nie jest „kieszonkowcem”

Opublikowano: 2014-09-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-iphone-bend-1
Użytkownicy nowych iPhone’ów ostrzegają przed noszeniem ich w kieszeniach. Może się to skończyć ciężkim przypadkiem nabytej krzywicy.

Zarówno iPhone 6, jak i iPhone 6 Plus ujmują wielu użytkowników smukłością swojej sylwetki i faktem, że obudowa obu smartfonów należy do najcieńszych na rynku. Niestety okazuje się, że właśnie ta cecha ich konstrukcji w pewnych sytuacjach może być źródłem problemów.

W kilku serwisach internetowych pojawiły się doniesienia użytkowników o tym, że ich nowe iPhone’y źle zniosły dłuższe przebywanie w kieszeni. Okazuje się, że po wyjęciu telefonu jego obudowa uległa odkształceniu, a mówiąc prościej – wykrzywiła się.

Nie trzeba być specjalistą by wywnioskować, że wpływ na taką przypadłość iPhone’ów mają dwa czynniki. Po pierwsze zarówno iPhone 6, jaki i iPhone 6 Plus należą do dużych modeli, więc w przeciętnej kieszeni nie układają się zbyt szczęśliwie. Przy dłuższym nacisku spowodowanym na przykład siedzeniem obudowa może więc ulec odkształceniu. Na taką właśnie przypadłość może mieć wpływ także fakt, że konstrukcja smartfonów Apple jest aluminiowa, a więc zbudowana z metalu niezbyt odpornego na nacisk.

news-iphone-bend
Aby być sprawiedliwym, trzeba dodać, że już w przeszłości użytkownicy telefonów z Cupertino – modeli z serii iPhone 5 – od czasu do czasu również zgłaszali problemy z wytrzymałością obudowy na odkształcenia. Kłopot nie jest więc nowy.

Na razie trudno powiedzieć, czy w wypadku skrzywienia obudowy iPhone’a będzie można reklamować ten fakt jako fabryczną usterkę urządzenia. Jakby to nie brzmiało, na wszelki wypadek lepiej unikać noszenia smartfona w kieszeni. Może się bowiem okazać, że przy zbyt silnym nacisku na obudowę nie tylko ulegnie ona skrzywieniu, ale przy okazji zostanie też uszkodzony wyświetlacz lub inne elementy konstrukcji urządzenia, co może utrudnić korzystanie z telefonu.

Źródło: Cnet

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.