Uwaga na fałszywe maile z e-fakturami od Play!

Opublikowano: 2014-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #abonamenty #pakiety / usługi

news-thief-play
Play ostrzega swoich abonentów przed procederem polegającym na wysyłaniu do nich maili zawierających rzekome e-faktury. W rzeczywistości w załączniku do maila wysyłany jest wirus.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z atakiem na użytkowników sieci komórkowej Play. Operator donosi na swoim firmowym blogu o sygnałach, w których klienci Play informują o otrzymaniu mailem podejrzanych e-faktur.

Operator zaznacza, że swoje autentyczne elektroniczne faktury wysyła do abonentów wyłącznie z adresu awizo@mojefinanseplay.pl. Mają one zawsze format dokumentu PDF. Tymczasem przestępcy rozsyłają do swoich ofiar rzekome e-faktury z adresu awizo@play.pl, w których figuruje załącznik w postaci spakowanego archiwum ZIP.

Play ostrzega, aby w żadnym wypadku nie otwierać wspomnianego załącznika, zawiera on bowiem niebezpieczny kod, który może zainfekować komputer lub smartfon obiorcy. Operator radzi, by w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Play.

Operator zapewnia, że o sprawie powiadomi policję.

Źródło: Play

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.