Uwaga – nowe ataki phishingowe w Orange

Opublikowano: 2015-01-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange

e-mailJak poinformowało na swoim blogu Orange, cyberprzestępcy przeprowadzają kolejne ataki phishingowe na nowe maile z fakturami.

Wiadomości przychodzą z trzech sfałszowanych adresów:
– platnosci@orange.pl
– orange@bluemedia.pl
– twoja_f@ktura.t-mobile.pl

Do ataków najprawdopodobniej używane są dane wyciągnięte z ogólnodostępnych baz danych, zawierających informacje dostępne w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Może się zatem zdarzyć sytuacja, w której na pasku bezpieczeństwa imię i nazwisko będą się zgadzały z faktycznymi danymi użytkownika usługi. Numer umowy i numer klienta są losowe i takie same dla wszystkich maili phishingowych, dlatego zaleca się porównanie ich z danymi z poprzednich faktur lub dokładne sprawdzenie na koncie w portalu Orange, czy rzeczywiście jest tam do opłacenia jakiś rachunek. Co ciekawe, zdarzają się „faktury” Orange, przysyłane z adresu T-Mobile i odwrotnie.

Nie jest to zarazem pierwszy tego typu przypadek. Jeszcze w listopadzie 2014 roku Orange wprowadziło nowy wygląd e-mail z fakturą, z uwagi na coraz częstsze ataki, w których cyberprzestępcy podszywali się pod operatora.

Źródło: Orange

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.