Virgin Mobile Polska rośnie w siłę i zakłada ambitne plany

Opublikowano: 2016-01-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-grazyna-piotrowska_oliwaWirtualni operatorzy nie mają obowiązku publikowania swoich wyników, dlatego też dane Głównego Urzędu Statystycznego często nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu rynku telekomunikacyjnego. Nieco światła na całą sprawę rzuciła szefowa Virgin Mobile Polska.

„Liczba aktywnych kart SIM w naszej sieci przekroczyła na koniec grudnia 300 tysięcy, co oznacza wzrost rok do roku o ponad 100%. Plan na ten rok to osiągnąć próg 500 tysięcy.” – powiedziała serwisowi rpkom.pl Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska. Największy operator wirtualny (MVNO) w Polsce, działający na sieci P4, w zeszłym roku uzyskał również przychody bliskie 40 mln zł.

Szefowa Virgin nie wyklucza, że jej firma zacznie przekazywać do GUS swoje dane. Prawdopodobnie nie zdąży z dostarczeniem raportu za 2015 rok, ale jest szansa, że za I kwartał bieżącego roku już tak. Piotrowska-Oliwa zapewnia przy tym, że MVNO nie stosuje praktyk powszechnych do tej pory na rynku i nie wydłuża sztucznie życia karty SIM, np. poprzez wysłanie SMS-a na numer użytkownika.

Źródło: rpkom.pl

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.