Virgin Mobile ułatwi klientom rejestrację kart SIM

Opublikowano: 2016-05-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-grazyna-piotrowska_oliwa21 kwietnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt ustawy antyterrorystycznej, której jednym z punktów jest obowiązkowa rejestracja kart SIM. Komentarz w tej sprawie wygłosiła Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska.

„Obowiązkowa rejestracja kart prepaid ze zrozumiałych względów wzbudziła duże emocje w mediach i wśród użytkowników w Polsce, nie mniej podobne rozwiązania funkcjonują już na innych rynkach. Warto podkreślić, że mówimy o projekcie ustawy, który musi przejść cały proces legislacyjny. Nie znamy jeszcze finalnego kształtu ustawy antyterrorystycznej, dlatego nie możemy jeszcze stwierdzić, jak dokładnie będzie przebiegał ewentualny proces rejestracji. Mogę jednak zapewnić, że najważniejszy dla nas będzie komfort i bezpieczeństwo danych naszych klientów. Z pewnością nikomu nie odłączymy numeru bez uprzedzenia. Dołożymy wszelkich starań, aby dla naszych klientów dostosowanie się do nowych regulacji było wygodne.” – stwierdziła prezes Virgin Mobile Polska.

Grażyna Piotrowska-Oliwa dodała, że operator pilnie śledzi prace nad ustawą, tak aby jak najszybciej się do niej dostosować, a w rezultacie maksymalnie uprościć cały proces rejestracji kart SIM. Jeśli nowe regulacji wejdą w życie, Virgin Mobile zamierza kontaktować się ze swoimi klientami, wskazując im najszybsze i najkorzystniejsze rozwiązania. Co ważne, dane przekazane przy rejestracji mają być całkowicie bezpieczne. Piotrowska-Oliwa zapewnia, że operator działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a dodatkowo wypracował własne procedury, które określają sposób postępowania z danymi klientów.

Źródło: Virgin Mobile

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.