Virgin Mobile umożliwi rejestrację prepaid przez Internet

Opublikowano: 2016-07-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-virginmobile-2Grażyna Piotrowska-Oliwa zapowiada, że jednym z oferowanych przez Virgin Mobile Polska kanałów rejestracji kart prepaid będzie Internet.

Prezes największego wirtualnego operatora mobilnego uważa, że zapisy ustawy antyterrorystycznej nie wykluczają takiego podejścia. Weryfikacja rejestrującego numer na kartę odbywałaby się za pomocą dowodu osobistego, którego skan prześle użytkownik.

Grażyna Piotrowska-Oliwa wskazuje, że administracja publiczna dopuszcza taki sposób weryfikacji osób (np. na platformie ePUAP). Podkreśla, że operator nie może być w takiej sytuacji uważany za podmiot przetwarzający dane osobowe.

Virgin Mobile Polska jest pierwszym operatorem usług mobilnych, który stawia na kanał online. Wynika to jednak w dużej mierze z faktu, iż nie posiada własnych fizycznych punktów sprzedaży.

Źródło: rpkom.pl

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.