Vivo XPlay 5 będzie miał 6 GB pamięci RAM

Opublikowano: 2016-02-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-vivo-xplay5Nadchodzący smartfon chińskiego Vivo będzie pierwszym modelem na rynku wyposażonym w 6 GB RAM. Firma podała tę informację w formie graficznej zapowiedzi, potwierdzającej również zastosowanie topowego układu Qualcomma.

Do premiery Vivo XPlay 5 pozostał nieco ponad tydzień – prezentacja ma się odbyć 1 marca w Pekinie. O smartfonie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, gdyż zaledwie kilka dni temu został on potwierdzony przez producenta, jednak dotychczas opublikowane informacje jasno wskazują, że będzie to na swój sposób innowacyjne urządzenie.

Do tej pory wydawało się, że to Samsung lub Huawei jako pierwsi wydadzą smartfon z 6 GB RAM, lecz teraz dowiadujemy się, że pionierem w tej kwestii będzie firma Vivo. Chińczycy stopniowo podkręcają napięcie przed zapowiedzianą premierą XPlay 5, tym razem publikując poniższą grafikę:

news-xplay5-1

Oprócz wyposażenia w tak dużą ilość pamięci operacyjnej, flagowiec otrzymał Snapdragona 820, którego spotkać możemy w LG G5 i Samsungu Galaxy S7/S7 Edge. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, XPlay 5 ma mieć również podwójnie zakrzywiony, 6-calowy wyświetlacz QHD (1440 x 2560 pikseli), aparaty 16 Mpix i 8 Mpix oraz akumulator o pojemności 4300 mAh. Co ciekawe, mówi się nawet o dodatkowym ładowaniu słonecznym.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.