W 2014 roku sprzedano poniżej miliona urządzeń z Android Wear

Opublikowano: 2015-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-android-wear-sprzedażJak podaje firma analityczna Canalys, elektronika z Android Wear na pokładzie nie sprzedaje się tak dobrze, jak wielu przewidywało. Jedynie nieco ponad 720 tysięcy urządzeń tego typu znalazło nabywców.

Platforma Android Wear zadebiutowała w zeszłym roku, zatem takie wyniki mogą być po części zrozumiałe, aczkolwiek na rynek trafiło sześć smartwatchy z tym systemem, także liczba mniej niż miliona sprzedanych sztuk wydaje się być „odrobinę” za mała. Według danych Canalys liderem sprzedaży okazał się produkt Motoroli, a więc Moto 360. Nie podano niestety dokładnych danych dotyczących liczby egzemplarzy zegarka, które trafiły do klientów końcowych.

Innym Androidowym smartwatchem, który na swój sposób okazał się sukcesem jest LG G Watch R, sprzedający się ponoć znacznie lepiej niż pierwsza propozycja koreańskiego producenta – G Watch. Inny z azjatyckich gigantów – Samsung – nie mógł pochwalić się szczególnie pozytywnym wynikiem, ale pozostaje liderem jeśli chodzi o rynek smartbandów (inteligentne opaski). Tylko jeden z ich smartwatchy, Gear Live, jest oparty na systemie Android Wear. Reszta pracuje pod kontrolą Tizena, który ostatnio znalazł też swoje miejsce w smartfonie Samsung Z1.

Ogólnie, uwzględniając całość elektroniki noszonej, sprzedało się 4.6 miliona urządzeń, wliczając do tego smartwatche Pebble (milion sztuk sprzedanych od 2013 roku) i wiele przystępnych cenowo opasek Xiaomi Mi Band, których w ciągu trzech miesięcy od momentu premiery (sierpień 2014 roku) zakupiło ponad milion klientów. I nic w tym dziwnego, gdyż oferta Xiaomi kosztuje zaledwie około 13 dolarów, mając większość funkcji dostępnych w znacznie droższych produktach konkurencji.

Niedługo premiera Apple Watch. Większość analityków zgodnie twierdzi, że zegarek okaże się wielkim sukcesem, kontynuując ostatnie świetne wyniki Apple. Można chyba założyć, że wraz z jego debiutem i w przypadku dobrej sprzedaży, rynek wearables rozwinie skrzydła i w przyszłym roku statystyki za obecne dwanaście miesięcy będą znacznie pozytywniejsze.

Źródło: Techcrunch

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.