W przyszłym miesiącu wystartuje usługa płatności mobilnych LG

Opublikowano: 2015-11-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG

news-lg-g_pay-platnosci_mobilne-1Płacenie przy pomocy smartfona staje się coraz popularniejsze, co dostrzegają giganci branży technologicznej. Po usługach płatności mobilnych od Samsunga, Apple i Google, czas na LG.

Południowokoreańska firma potwierdziła w rozmowie z The Korea Times, że planuje wystartować z własną platformą już w grudniu. Aktualnie trwa nawiązywanie współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami i największymi bankami w Korei Południowej. Niestety nie ujawnione zostały konkretne szczegóły na temat oficjalnej nazwy usługi (do tej pory określano ją jako G Pay), ani też dokładnej daty jej uruchomienia. Ponadto, zagadką pozostaje, czy LG skorzysta w swoim systemie płatności z samego NFC czy również MST (Magnetic Secure Transmission), podobnie jak Samsung Pay, zapewniając tym samym możliwość płacenia w ponad 30 milionach punktów na całym świecie.

Czy LG uda się przebić na rynku z własną usługą, gdy dostępne są takie rozwiązania jak wspomniany Samsung Pay, Apple Pay czy Android Pay? Przekonamy się już wkrótce. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.