Wadliwy komponent przyczyną opóźnień produkcji Apple Watch

Opublikowano: 2015-04-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-apple-watch-taptic-engineSmartwatch Apple cieszy się niemałą popularnością i według nieoficjalnych informacji sprzedał się już w kilku milionach egzemplarzy. Producent ma jednak problem z dostarczeniem odpowiedniej liczby zegarków do sklepów, a przyczyną tego wydaje się być m.in. awaryjny Taptic Engine.

Taptic Engine jest komponentem odpowiadającym za wibrację, które użytkownicy Apple Watch odczuwają w momencie otrzymania powiadomienia. Element ten ulega zepsuciu bardzo szybko, co odkryto dopiero w momencie, gdy zegarek trafił do masowej produkcji. Apple zapewnia jednak, że na rynek nie trafiły wadliwe partie urządzeń, dlatego szanse na zakupienie Watcha z problematycznym Taptic Engine są niewielkie.

Niestety, tak czy inaczej, doprowadziło to do opóźnień produkcji Apple Watch i w przypadku, gdy zainteresowany klient nie zakupił go w pierwszej partii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzyma gadżet dopiero za kilka tygodni. Tymczasem Apple zmienił już dostawcę z chińskiego AAC Technologies na japońską firmę Nidec, która potrzebuje jednak nieco czasu na przygotowanie swoich linii produkcyjnych celem dostarczenia wymaganej liczby smartwatchy.

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.