WALDIO - technologia przyspieszająca smartfona i zwiększająca żywotność baterii

Opublikowano: 2015-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-waldio-technologiaTelefony, tablety i inne urządzenia z czasem zwalniają, tracą swoją dawną wydajność, a ich baterie zaczynają zawodzić. Naukowcy z Uniwersytetu Hanyang w Korei Południowej twierdzą jednak, że mają na to sposób – jest nim technologia o nazwie WALDIO.

Write Ahead Logging Direct IO (WALDIO) to opracowana przez koreańskich naukowców pod przewodnictwem profesora You-jip Wona technologia, a właściwie specjalny tryb, dzięki któremu w znaczny sposób można przyspieszyć smartfona, przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności jego baterii. Główną zasadą tego rozwiązania jest niezapisywanie niepotrzebnych danych w urządzeniu.

Zdaniem Wona, spadającą wydajność smartfonów można przypisać wielokrotnemu przechowywaniu i usuwaniu danych w pamięci flash. Przy pomocy WALDIO możliwe jest zredukowanie zużycia pamięci i ograniczenie zapisu danych do niezbędnego minimum. W wyniku tego, używany sprzęt będzie w stanie działać nawet do 20 razy szybciej, a jego akumulator zyska około 40% większą żywotność.

Nie wiadomo, czy technologia ta może zostać zaimplementowana w aktualnie dostępnych urządzeniach i kiedy ewentualnie zostanie wprowadzona.

Źródło: Business Korea

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.