Warszawa zachęca do poznawania miasta z pomocą aplikacji mobilnych

Opublikowano: 2016-07-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-warszawa-1Warszawa postanowiła wykorzystać do promocji miasta najnowsze technologie. Stawia na aplikacje mobilne, które wykorzystują wirtualną rzeczywistość jako formę poznawania miasta i jego historii.

„Tworzymy aplikacje na urządzenia mobilne, wykorzystujemy rozszerzoną rzeczywistość, wirtualną rzeczywistość po to, żeby pokazać miasto w sposób, jaki nie jest do zobaczenia w normalnych warunkach. Chodzi o to, żeby pokazać miejsca, których nie można zwiedzić, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii jest to możliwe” – tłumaczy w rozmowie z agencją Newseria Anna Witkowska, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Warszawa jest popularnym miejscem wyjazdów na city break, czyli krótkie wyjazdy, najczęściej weekendowe. W ubiegłym roku przyjechało do stolicy blisko 8 miliona turystów, głównie z Polski (zorganizowane wycieczki szkolne lub pracownicze). Ta tendencja się jednak zmieniła i miasto staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem przyjazdów gości z zagranicy.

Stołeczne Biuro Turystyki stworzyło dwie aplikacje pozwalające zobaczyć Warszawę z innej perspektywy, zagłębić się w historię i poznać miejsca, których już nie ma.

Aplikacja „Chopin in Warsaw”, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość, pozwala zobaczyć miejsca, które już nie istnieją, do których normalnie nie ma obecnie dostępu, np. salonik Chopinów albo Pałac Saski. Dodatkowa aplikacja „Selfie with Chopin”, która dzięki geolokalizacji i technologii wykrywania twarzy pozwala sobie robić zdjęcie z wirtualną postacią Fryderyka Chopina, z awatarem Fryderyka Chopina” – wyjaśnia Anna Witkowska.

Aplikacje te cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród młodzieży. Zdjęcia można bez ograniczeń umieszczać na portalach społecznościowych.

Źródło: Newseria

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.