Warszawiacy doczekali się darmowego Internetu w miejskich autobusach

Opublikowano: 2014-11-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-wifi-warszawa-autobusyPasażerowie korzystający z urządzeń mobilnych mogą już korzystać z darmowego Wi-Fi. Dostęp do Internetu znajduje się już w 70 pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych.

Z sieci Wi-Fi będzie mógł skorzystać każdy pasażer po wcześniejszej akceptacji regulaminu. Żaden z pasażerów nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami, gdyż całość jest utrzymywana dzięki wpływom z emitowanych reklam. Do Warszawy powinny niedługo zawitać również autobusy przegubowe marki Solaris wyposażone w Internet w standardzie LTE. Na początek jednak z darmowego dostępu do Internetu skorzystać można w pojazdach MAN Lion City, z numerami zaczynającymi się na „34”, w zajezdni Stalowa. Do końca bieżącego roku dostęp do Wi-Fi ma mieć 300 autobusów. W 2015 roku technologia obejmie całą flotę spółki.

„W nowoczesnym taborze powinny być dostępne nowe technologie. Komfort i wygoda naszych pasażerów to absolutny priorytet, dlatego uruchamiamy darmowe punkty dostępu do Internetu. Chcemy by do końca przyszłego roku bezprzewodowy Internet był już we wszystkich autobusach naszego największego przewoźnika, a w ciągu dwóch lat we wszystkich tramwajach, metrze, pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusach pozostałych przewoźników” – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta stołecznego Warszawy.

W samej Warszawie jest ponad 250 otwartych punktów dostępu do Internetu (tzw. Hotspoty), z których dziennie korzysta średnio 1500 osób. Hotspoty rozmieszczone są w miejscach najczęściej uczęszczanych przez turystów i mieszkańców miasta, jak chociażby: Trakt Królewski, Podzamcze, okolice Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, park Fontann i plac Grzybowski. Wkrótce utworzonych zostanie siedem nowych punktów, m.in. w Alejach Jerozolimskich przy ulicy Emilii Plater, na placu Piłsudskiego przy ulicy Królewskiej, czy w okolicach Rotundy. Punkty te mają zasięg o średnicy około 300-400 metrów i pozwalają korzystać z Internetu o prędkości 512 kb/s, zgodnie z wymaganiami UKE. Połączenie trwa do 60 minut, a kolejną sesję można rozpocząć po ponownym zalogowaniu do miejskiej sieci.

Źródło: UM Warszawa

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.