Warszawskie autobusy z FreeWiFi od Plusa

Opublikowano: 2015-12-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-plus-freewifi-internet-1Podróżujący po Warszawie autobusami komunikacji miejskiej mogą już całkowicie za darmo korzystać z Internet LTE sieci Plus. Autobusy Miejskich Zakładów Autobusowych wyposażone zostały w nadajniki Wi-Fi i oznaczone specjalną naklejką.

Plus został partnerem technologicznym i dostawcą Internetu LTE dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Autobusy MZA otrzymały nowoczesne urządzenia typu hotspot Wi-Fi pozwalające na korzystanie z bezpłatnego Internetu podczas podróży. Aby skorzystać z Wi-Fi w autobusie należy na liście dostępnych sieci znaleźć freewifi.waw.pl, zaakceptować regulamin i zalogować się do sieci.

Sieć free.wifi.waw.pl jest już dostępna w 500 stołecznych pojazdach, a docelowo ma objąć 100% taboru MZA, czyli ponad 1200 autobusów. Planowany termin zakończenia budowy systemu to luty przyszłego roku.

Freewifi.waw.pl w warszawskich autobusach to największa tego typu sieć w Polsce. W listopadzie z tego systemu zestawiono 70 tysięcy sesji i przesłano 1.68 TB danych.

Źródło: Plus

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.