Wartość rynkowa Apple sięgnęła powyżej 140 miliardów dolarów

Opublikowano: 2016-03-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-apple-1Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę Brand Finance, Apple pozostało najbardziej wartościową firmą na świecie. Na drugie miejsce wskoczył Google.

Wartość Apple wynosi aktualnie 145.9 miliarda dolarów (wzrost ze 128.3 miliarda dolarów w 2015 roku). Samsung utracił pozycję dotychczasowego wicelidera z wynikiem 83.2 miliarda dolarów (81.7 miliarda dolarów rok wcześniej), dając się przeskoczyć w rankingu przez należące do spółki Alphabet Inc. Google, które wyceniono na 94.2 miliarda dolarów. Jeszcze w ubiegłym roku wartość giganta z Mountain View była o ponad 17 miliardów niższa.

TOP 5 zamykają firmy Amazon oraz Microsoft, których wartość oszacowano na odpowiednio 69.6 i 62.3 miliarda dolarów. Dalsze pozycje na liście dziesięciu najwartościowszych firm świata okupują Verizon (63.2 mld dolarów), AT&T (59.9 mld dolarów), Walmart (53.7 mld dolarów), China Mobile (49.8 mld dolarów) oraz Wells Fargo (44.2 mld dolarów).

Źródło: Pocketnow, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.