Waze poinformuje kierowców w Los Angeles o zdarzeniach drogowych i porwaniach

Opublikowano: 2015-04-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-waze-aplikacjaKorki na drogach są jedną z największych zmór kierowców, szczególnie w tak wielkich miastach jak Los Angeles. Przedstawiciele Miasta Aniołów nawiązali właśnie współpracę z należącą do Google firmą Waze, której aplikacja dostarczy uczestnikom ruchu drogowego wielu potrzebnych informacji.

Waze pokazuje kierowcom m.in. jakie ulice są nieprzejezdne oraz informuje o wszelkich wypadkach w mieście. Wkrótce będzie wyświetlać również powiadomienia o porwaniach dzieci, wskazując np. miejsce, w którym ostatnio dana osoba była widziana, a także doniesie o ucieczce sprawcy z miejsca zdarzenia. Jak poinformował burmistrz Los Angeles – Eric Garcetti – wszystkie dane będą uaktualniane w czasie rzeczywistym, co dwie minuty.

Aplikacja ma też jedną funkcję, która wzbudza pewne kontrowersje, głównie w szeregach Policji. Umożliwia ona ich namierzenie, co doprowadziło do śmierci dwóch funkcjonariuszy w Nowym Jorku. Zdarzenie miało miejsce w grudniu zeszłego roku.

Źródło: The Age

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.