Wersja Lite smartfona Huawei P8 ukazana na zdjęciach

Opublikowano: 2015-04-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-p8lite15 kwietnia w Londynie Huawei pokaże model P8. Wygląda jednak na to, że nie będzie to jedyne urządzenie, które zadebiutuje tego dnia. Dowodem na to są zdjęcia rzekomo prezentujące nieco słabszą odmianę flagowca.

Huawei P8 Lite będzie wyglądał podobnie do swojego wydajniejszego brata. Różnice są w kwestii specyfikacji. Smartfon ma mieć pięciocalowy ekran IPS o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Kirin 620 z zegarem o taktowaniu 1.2 GHz, wsparty przez układ graficzny ARM Mali-450MP4 i 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika oddane zostanie 16 GB pamięci wbudowanej, z opcją dalszej rozbudowy przy pomocy slotu na kartę microSD. Ponadto, w urządzeniu znajdzie się aparat główny 13 Mpix z podwójną dioda LED oraz 5-megapikselowa przednia kamera. Nie zabraknie też modułu LTE i podwójnego slotu kart SIM. Całość zamknięto w metalowej obudowie o wymiarach 143 x 70.6 x 7.7 mm i wadze 131 g. Pracą smartfona zarządza system operacyjny Android 5.0 Lollipop z autorską nakładką na interfejs Emotion UI.

news-huawei-p8lite-1Osoba odpowiedzialna za wyciek zdjęć poinformowała, że pochodzą one bezpośrednio od jednego z europejskich dystrybutorów, a Huawei P8 Lite będzie kosztować około 250 euro.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.