WhatsApp coraz bliżej miliarda użytkowników

Opublikowano: 2015-04-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-whatsapp-raportZałożyciel WhatsApp, Jan Koum, poinformował, że komunikator internetowy ma już 800 milionów aktywnych użytkowników. Jest to o 33% więcej niż w sierpniu 2014 roku i o 100 milionów więcej względem stycznia tego roku.

WhatsApp to w tej chwili zdecydowanie najpopularniejszy komunikator internetowy, dostępny na wielu platformach. Dodatkowo, z każdą kolejną aktualizacją jest on stopniowo rozwijany, wprowadzając m.in. połączenia głosowe – póki co w wersji na Androida, jednak wkrótce funkcja ta pojawi się również na iOS i Windows Phone. Co więcej, według informacji sprzed kilku miesięcy, użytkownicy wysyłają dziennie ponad 30 miliardów wiadomości.

W lutym 2014 roku Facebook zakupił WhatsApp za oszałamiającą kwotę 19 miliardów dolarów. Aplikacja jeszcze nie zaczęła przynosić zysków, ale dla Marka Zuckerberga nie jest to żaden problem. Najpierw zamierza on skupić się na powiększeniu liczby użytkowników, dopiero potem myśląc o ewentualnej monetyzacji.

Źródło: Digital Trends

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.