WhatsApp ma już 700 milionów aktywnych użytkowników

Opublikowano: 2015-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-whatsapp-raportAplikacja, która w zeszłym roku została zakupiona przez Facebooka za 22 miliardy dolarów świętuje kolejny rekord, pobijając jednocześnie wynik jakim może się pochwalić konkurencja, w tym popularny Messenger.

Tego ostatniego używa 500 milionów użytkowników miesięcznie. Instagram może się pochwalić bazą 300 milionów odbiorców. Globalny rywal, czyli Twitter, pozostaje daleko w tyle ze swoimi 284 milionami aktywnych kont. Ponadto konkurentami WhatsAppa są: Snapchat (szczególnie w USA), chiński WeChat, koreański KakaoTalk (uwielbiany w Rosji), japoński Line oraz w pewnym stopniu również BlackBerry Messenger, który dużą popularność zdobył w Indonezji. Co ciekawe, WhatsApp olbrzymie wzięcie ma na rynku indyjskim.

W sierpniu 2014 roku liczba użytkowników aplikacji należącej obecnie do Facebooka wynosiła 600 milionów. Najnowsze dane (datowane na styczeń 2015) wskazują, że WhatsApp doczekał się kolejnych stu milionów osób. Łącznie jest ich już zatem 700 milionów i co ciekawe wysyłają oni dziennie razem ponad 30 miliardów wiadomości. WhatsApp przekonał do siebie blisko 300 milionów osób w ciągu roku. Facebookowi pozyskanie takiej liczby użytkowników zajęło ponad półtora roku – z 400 do 700 milionów. Było to jednak w latach 2010-11, jeszcze przed rozpoczęciem prawdziwego boomu na smartfony.

W Stanach Zjednoczonych aplikacje pozwalające na wymianę wiadomości bez płacenia za SMS-y nie są tak popularne jak w innych regionach na świecie. Po części jest to spowodowane tym, że amerykańscy operatorzy sieci telekomunikacyjnych bardzo często oferują w swoich taryfach nielimitowane pakiety SMS.

WhatsApp w najbliższych miesiącach ma otrzymać szereg usprawnień i nowości. Mówi się o wprowadzeniu desktopowej wersji klienta na komputery PC wzorem aplikacji Viber. Użytkownicy mogą również doczekać się połączeń głosowych. CEO Facebooka, Mark Zuckerberg ma nadzieje, że WhatsApp nadal będzie rosnąć w siłę i szybko osiągnie liczbę miliarda aktywnych użytkowników. Patrząc na to, w jakim tempie rozwija się ta aplikacja mobilna można przypuszczać, że plan zostanie wykonany jeszcze w tym roku.

Źródło: WSJ

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.