WhatsApp najpopularniejszym komunikatorem na świecie. BBM pobierany najrzadziej

Opublikowano: 2016-05-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

WhatsappWedług danych firmy analitycznej Similar Web, z WhatsApp korzysta obecnie najwięcej osób na świecie. Po piętach depcze mu inny produkt Facebooka – Messenger, a na szarym końcu znalazł się komunikator od BlackBerry, który dominuje jedynie w Indonezji.

Similar Web przygotował statystyki dotyczące popularności poszczególnych komunikatorów internetowych, analizując dane pochodzące od użytkowników urządzeń z Androidem w 187 państwach. Pierwsze miejsce przypadło WhatsApp, którego baza użytkowników przekroczyła już miliard i który rządzi w 109 krajach (55.6%). Tuż za nim znalazł się Facebook Messenger, służący do codziennej komunikacji około 900 milionom osób – aplikacja cieszy się popularnością w 49 krajach, wliczając w to Australię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Na podium nie zabrakło też Vibera, który wśród pozostałych komunikatorów jest jedynym, który może się pochwalić dominacją na przynajmniej 10 rynkach na świecie (głównie w Europie Wschodniej). Dla przykładu, na Ukrainie Viber jest zainstalowany na 65% wszystkich sprzętów z systemem Google i wykorzystywany średnio przez 16 minut dziennie.

news-komunikatory-statystyka

Pozostałe trzy miejsca przejęły aplikacje Line, WeChat i Telegram – największą popularnością cieszą się w odpowiednio 4, 3 i 2 państwach, głównie w Chinach i Japonii. Z kolei jednym z najrzadziej pobieranych komunikatorów jest BlackBerry Messenger, który przoduje tylko w Indonezji, obejmując tam 87.5% wszystkich androidowych urządzeń. Dla porównania, udział BBM w USA wynosi tylko 0.42%.

Źródło: Similar Web

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.