WhatsApp pojawił się w wersji przeglądarkowej

Opublikowano: 2015-01-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-whatsapp-wersja-pcKomunikator, który do tej pory dostępny był jedynie na urządzenia mobilne, doczekał się wersji przeznaczonej na przeglądarki. Niestety nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

Z WhatsApp na komputerach PC mogą skorzystać jedynie użytkownicy przeglądarki Google Chrome i mobilnych OS-ów: Android, BlackBerry, Windows Phone oraz Nokia S60. Wymagane jest również posiadanie najnowszej wersji komunikatora, a także stała łączność telefonów z Internetem. Brak wsparcia dla systemu operacyjnego od Apple, czyli iOS został wytłumaczony ograniczeniami platformy i problemami technicznymi.

Jak to działa? Należy wejść na tę stronę, a następnie zeskanować kod QR przy użyciu smartfona, co automatycznie sparuje mobilną wersję WhatsApp z jej przeglądarkowym odpowiednikiem. Kod ten musi być zeskanowany przy każdej próbie włączenia aplikacji. Po przejściu przez początkowy proces logowania do usługi, użytkownik jest przenoszony bezpośrednio do dwukolumnowego interfejsu – po lewej stronie znajduje się lista konwersacji, zaś po prawej pokazywana jest treść danej rozmowy. Oczywiście, przeglądarkowy klient zawiera wszystkie wiadomości tekstowe i audio, zdjęcia oraz całą resztę zawartości, które synchronizują się pomiędzy poszczególnymi edycjami programu.

news-whatsapp-przeglądarkaPrzy okazji warto wspomnieć, że WhatsApp został zakupiony w zeszłym roku przez Facebooka za blisko 19 miliardów dolarów i ma obecnie 700 milionów aktywnych użytkowników, którzy dziennie wysyłają ponad 30 miliardów wiadomości.

Źródło: VentureBeat

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.