WhatsApp przechodzi na darmowy model

Opublikowano: 2016-01-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-whatsappNajpopularniejszy komunikator internetowy staje się zupełnie darmowy. Od teraz WhatsApp jest już wolny od obowiązkowej opłaty subskrypcyjnej naliczanej po pierwszym roku użytkowania.

Dotychczas WhatsApp, z którego aktualnie korzysta niemal miliard użytkowników, dostępny był w modelu biznesowym opartym na dwunastomiesięcznym, bezpłatnym dostępie, z późniejszymi, corocznymi opłatami w wysokości około 1 euro. Nie była to duża kwota, jednak z uwagi na fakt, że nie każdy posiada konto na PayPalu czy kartę kredytową, a na rynku znaleźć można wiele innych ogólnodostępnych komunikatorów oferujących tyle samo rozwiązań (np. Skype i Viber), podjęta została decyzja o zmianie polityki dystrybucji.

Darmowość WhatsApp wzbudza jednak sporo pytań dotyczących ewentualnych sposobów jego monetyzacji przez Facebooka. W tym przypadku można jednak spać spokojnie. Gigant nie zamierza wprowadzać nachalnych reklam, które z pewnością uprzykrzyłyby korzystanie z programu wielu osobom. Zamiast tego planowane jest uruchomienie nowej funkcji, pozwalającej na komunikację zewnętrznych firm z użytkownikami i wyświetlanie spersonalizowanych treści, np. powiadomień z banku o podejrzanych transakcjach czy informacjach o opóźnieniach samolotów od danej linii lotniczej.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.