WhatsApp usunie BlackBerry z listy kompatybilnych platform

Opublikowano: 2016-02-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-whatsappPopularny komunikator WhatsApp przestanie wspierać wszystkie wersje BlackBerry OS, wliczając w to BlackBerry 10, tuż przed końcem 2016 roku.

Chcąc skupić się na systemach, z których korzysta zdecydowana większość użytkowników (99.5%), WhatsApp poinformował, że nie zamierza już dłużej oferować wsparcia dla swojej usługi na BlackBerry OS, a także Nokia S40, Nokia Symbian S60, Android 2.1 i Android 2.2 oraz Windows Phone 7.1. Zmiany wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Na swoim blogu firma napisała: „Chociaż urządzenia oparte na tych platformach odgrywały istotną rolę w naszej historii, nie oferują możliwości, jakich potrzebujemy do rozwijania funkcji komunikatora w przyszłości. Zalecamy zakupienie nowszego telefonu z Androidem, Windows Phone lub iOS przed końcem 2016 roku, by nadal korzystać z WhatsApp.”.

Źródło: WhatsApp

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.