WhatsApp z poważną luką w zabezpieczeniach

Opublikowano: 2015-09-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-whatsappEksperci z firmy Check Point ostrzegają – w przeglądarkowej wersji popularnego komunikatora WhatsApp odnaleziono groźną lukę, która naraża prywatność i bezpieczeństwo danych nawet 200 milionów użytkowników.

Błąd w zabezpieczeniach pozwala hakerom na rozprowadzanie złośliwego oprogramowania, wliczając w to ransomware (tzw. okup), dzięki któremu atakujący może zablokować dostęp do danych należących do użytkownika, domagając się np. przelania odpowiedniej kwoty pieniędzy na konto w banku elektronicznym. Zdaniem Check Point, hakerzy muszą jedynie zdać numer telefonu potencjalnej ofiary, a następnie wysłać specjalnie spreparowaną, elektroniczną wizytówkę w formacie vCard z zawartym w środku szkodliwym kodem. Po jej otrzymaniu i otwarciu, kod samoczynnie się uaktywnia, pobierając wirusy i infekując nimi system.

WhatsApp został poinformowany o tym problemie pod koniec zeszłego miesiąca i od tego czasu wydał już stosowną aktualizację. Zalecane jest zatem, aby jak najszybciej ją pobrać. Zagrożonych ewentualnym atakiem jest około 200 milionów osób, korzystających z komunikatora w wydaniu Web.

Źródło: BBC

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.