Wi-Fi Calling z obsługą większej liczby urządzeń

Opublikowano: 2015-09-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-wifi_calling-1Ericsson ogłosił rozszerzenie Wi-Fi Calling o dodanie nowej funkcjonalności – Wi-Fi Calling dostępne na urządzenia działające jedynie w sieci W-Fi. Operatorzy mogą teraz rozszerzyć zasięg usług głosowych dostępnych do tej pory jedynie na smartfonach o kolejne miliony urządzeń działających tylko w technologii Wi-Fi, takich jak tablety czy komputery osobiste.

Dzięki nowej funkcjonalności, użytkownicy mogą za pomocą urządzeń mających jedynie dostęp do Wi-Fi wykonywać połączenia głosowe w obrębie jakiejkolwiek sieci Wi-Fi. Urządzenia osobiste użytkowników mogą znajdować się w różnych punktach dostępnych w każdym miejscu na świecie, a ich smartfony mogą mieć dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi. Można wówczas wybrać dowolne urządzenie z którego chce się rozmawiać. Rozmowy mogą więc być prowadzone w miejscach o słabym zasięgu sieci komórkowej, np. w budynkach mieszkalnych. Dodatkowo, użytkownicy nie są już zmuszeni polegać na komunikatorach internetowych dostępnych z poziomu aplikacji.

Rozwiązanie Ericssona obejmuje wiele opcji konfiguracji rozmów, takich jak rozmowy jednoczesne na kilku urządzeniach i przekierowanie rozmowy pomiędzy różnymi sprzętami. Konfiguracja jest możliwa na urządzeniach każdego typu. Według prognoz, pierwsi operatorzy wprowadzą komercyjnie usługę Wi-Fi Calling na wiele urządzeń jeszcze w trakcie 2015 roku.

Źródło: Ericsson

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.