Wi-Fi HaLow - nowy standard łączności dla Internetu Rzeczy

Opublikowano: 2016-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-wifi-halow-1Wi-Fi Alliance zapowiedziało nowy typ Wi-Fi o nazwie HaLow, oferujący lepszą energooszczędność i większy zasięg od obecnych standardów.

Dzięki zastosowaniu pasma 900 MHz, Wi-Fi 802.11ah HaLow ma zaoferować prawie dwa razy większy zasięg i przenikać przez ściany znacznie efektywniej niż dotychczasowo stosowane rozwiązania. Jego zaletą ma być też wyraźnie niższe zapotrzebowanie na energię, przez co znajdzie zastosowanie w przesyłających mniejsze ilości danych urządzeniach połączonych, należących do tzw. Internetu Rzeczy, czyli m.in. różnego rodzaju inteligentnej elektronice domowej. Co więcej, HaLow będzie też wykorzystywać pasma 2.4 GHz i 5 GHz, czyniąc go kompatybilnym z obecnymi telefonami czy tabletami.

Zanim jednak ujrzymy nowy standard, minie sporo czasu. Najprawdopodobniej dopiero w okolicach 2018 roku, kiedy to Wi-Fi Alliance planuje rozpocząć certyfikację urządzeń wspierających Wi-Fi 802.11ah HaLow.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.