Wideo generuje coraz więcej ruchu w sieciach mobilnych. Filmy i tablet idealnym połączeniem

Opublikowano: 2015-07-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #telefony / urządzenia #wyniki / raporty

news-filmy-tabletZ opracowanego przez Ericsson raportu Mobility Report 2015 wynika, że wideo to największa i najszybciej rosnąca kategoria ruchu w sieciach mobilnych. Występuje ona w różnych formach: streamingu, filmów, programów TV, klipów w serwisie Youtube, komunikatorów typu Skype czy FaceTime. Szacuje się, że w 2020 roku ta kategoria odpowiadać będzie za ponad połowę całości ruchu mobilnego.

Już teraz można zauważyć rosnącą rolę wideo wśród użytkowników smartfonów i tabletów. W pięciu z sześciu krajów objętych badaniem Mobility Report 2015, aplikacja Youtube jest na pierwszym miejscu pod względem ilości wykorzystywanych danych mobilnych. Wideo najczęściej oglądamy na tabletach. Na tych urządzeniach ilość danych wykorzystywanych w tym celu jest o 1.6 większa od średniej ilości danych używanych przez ogół populacji posiadającej urządzenia mobilne. Użytkownicy tabletów spędzają na oglądaniu wideo średnio 4 godziny tygodniowo.

news-ericsson-raport-1Tablety są bardzo często urządzeniami rodzinnymi. Wykorzystuje je kilku użytkowników. W roku 2014 połowa gospodarstw domowych w Europie miała na wyposażeniu przynajmniej jeden tablet. Dwa lata temu znajdował się on zaledwie w co szóstym domu. Ponadto, jak zauważa Arkadiusz Tracz, konsultant ds. strategii rozwoju sieci w Ericsson, coraz częściej wideo oglądamy również poza domem, na dworze lub w podróży – tablet jest idealnym urządzeniem do tego typu aktywności.

Warto natomiast zauważyć, że korzystanie z aktywności innych niż oglądanie materiałów wideo i przeglądanie Internetu na tych urządzeniach nie cieszy się dużą popularnością – znacznie chętniej wykorzystujemy do tego smartfony.

Źródło: Ericsson

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.