Więcej smartfonów Sony z procesorami MediaTek w tym roku

Opublikowano: 2015-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-mediatekMediaTek, znany ze swoich tanich chipów, z których tak chętnie korzystają producenci z Chin, otrzymał spore zamówienie od japońskiego giganta, który chce użyć jego procesorów w swoich urządzeniach z niskiej i średniej półki cenowej.

Jednym z najnowszych smartfonów, które wyposażono w układ MediaTek jest zapowiedziana dwa dni temu Sony Xperia E4. Model ten jest składany przez firmę Arima, a jego nakład wynosi trzy miliony sztuk. Z pewnością też nie będzie ostatnim, a jednym z wielu, jakie Sony ma w planach. Jak donoszą źródła z Tajwanu, Japończycy chcą wprowadzić na rynek więcej urządzeń mobilnych niskiej i średniej klasy, wyposażonych w jednostki MediaTek. Mówi się, że w fabrykach Foxconn i Compal powstają obecnie smartfony z LTE, których sercem będzie MediaTek MT6752. Jest to 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor, który rzekomo znajdzie się we wspomnianych tanich słuchawkach Sony.

W przypadku następnego flagowca firmy, czyli prawdopodobnie modelu Xperia Z4, odpowiednią wydajność zapewni najnowsze CPU od Qualcomma – Snapdragon 810. Znajdzie się on również w wielu innych urządzeniach, jak choćby HTC One M9 czy LG G4.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.