Wielomilionowa kara dla Orange nadal prawomocna

Opublikowano: 2015-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

img-orange-1Jak informuje Telepolis, sąd Unii Europejskiej oddalił skargę Orange Polska, na które w 2011 roku nałożona została kara w wysokości 127.5 miliona euro.

Sprawa dotyczyła nadużywania przez Telekomunikację Polską (obecnie Orange Polska) dominującej pozycji na rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu. Decyzją Komisji Europejskiej z 2011 roku, spółka obciążona została karą 127.5 miliona euro. Dziś, 17 grudnia, sąd oddalił wniesioną skargę, podtrzymując wcześniejszy wyrok.

Rzecznik prasowy Orange – Wojciech Jabczyński – poinformował, że firma rozważa odwołanie się do Trybunału Sprawiedliwości, uważając zasądzoną karę za zbyt wysoką, jednocześnie wyrażając rozczarowanie, że Komisja i Sąd nie wzięły pod uwagę działań i okoliczności, które powinny przyczynić się do jej zmniejszenia. Jabczyński dodał jednak, że Orange Polska ma utworzoną rezerwę finansową na konieczność zapłacenia kary.

Zainteresowana decyzją sądu była też Netia, która złożyła w 2012 roku pozew przeciw TP SA o odszkodowanie z tytułu strat szacowanych na około 700 milionów złotych, poniesionych w wyniku utrudniania dostępu do infrastruktury. Później oba podmioty podpisały ugodę, w ramach której Netia otrzymała 145 milionów złotych i miała otrzymać dodatkowe pieniądze, w przypadku gdy kara zostanie anulowana lub obniżona zostanie jej wysokość.

Źródło: Telepolis

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.