Windows 10 Mobile mniej wymagajacy od poprzednika

Opublikowano: 2015-07-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne

news-windows10Microsoft ujawnił oficjalne, minimalne wymagania systemu Windows 10 Mobile. Wszyscy, którzy obawiali się, że ich wiekowe urządzenia nie poradzą sobie z „dziesiątką”, mogą odetchnąć z ulgą – system nie będzie zbyt wymagający.

Z opublikowanej przez firmę z Redmond listy wynika, że nadchodząca edycja kafelkowego systemu dla smartfonów będzie potrzebowała przynajmniej 512 MB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej pamięci, a aparat w urządzeniu będzie musiał mieć ekran o minimalnej rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Po premierze Windows 10 Mobile na rynku pojawią się słuchawki oparte o Snapdragona 810, 808, 615, 210 oraz Intel X3 Sofia, wspierające nowy system. Oprócz tego jest również kilkanaście innych układów, wymienionych przez Microsoft na swojej stronie (m.in. Snapdragon S4 i 800), działające obecnie z Windows Phone, które otrzymają stosowne wsparcie. Są one zawarte w poniższej tabelce.

news-windows10_mobile-kompatybilność Co ciekawe, smartfon teoretycznie nie musi mieć przedniej kamerki, modułu Bluetooth czy akcelerometru. Także inne czujniki oraz karta microSD nie są potrzebne do obsłużenia W10.

Źródło: Microsoft

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.