Windows 10 Mobile w listopadzie. Lista pierwszych smartfonów z zapewnioną aktualizacją

Opublikowano: 2015-07-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-windows10-mobile-smartfonyPremiera Windows 10 dla komputerów PC i laptopów już za nami, a miliony użytkowników uaktualniają swój system do najnowszej wersji. Teraz czas na mobilną odsłonę kafelkowej „dziesiątki”, na którą czeka nie mniej osób. Właśnie poznaliśmy jej datę premiery oraz listę modeli, które jako pierwsze otrzymają aktualizację.

W rozmowie z serwisem iAfrica.com, Anthony Doherty, szef oddziału Windows and Surface Business Group w Microsoft South Africa ujawnił, że debiutu Windows 10 Mobile możemy spodziewać się w okolicach listopada tego roku i chociaż nie jest to dokładna data, powoli dowiadujemy się coraz więcej na temat następcy Windows Phone 8.1. Dlaczego jednak tak odległy termin? Doherty wyjaśnia, że kod nowego systemu nie jest jeszcze w stu procentach gotowy i wymaga dopracowania oraz przystosowania nowych funkcji.

Microsoft opublikował też listę pierwszych modeli smartfonów, które otrzymają aktualizację do W10:

Proces aktualizacyjny dla innych urządzeń ruszy stopniowo, w nieco późniejszym terminie.

Źródło: WMPowerUser

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.