Windows 10 na 350 milionach urządzeń. Znamy datę premiery „rocznicowej aktualizacji”

Opublikowano: 2016-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne

news-windows-10-1Microsoft opublikował na swoim blogu wpis, w którym pochwalił się aktualną liczbą użytkowników Windows 10 i poinformował, kiedy możemy się spodziewać aktualizacji znanej jako Anniversary Update.

Najnowszy system Microsoftu jest już zainstalowany na 350 milionach urządzeń na całym świecie. Od momentu premiery, użytkownicy spędzili z nim łącznie 135 miliardów godzin. Jak zapewnia firma z Redmond, poziom satysfakcji konsumentów jest większy niż w przypadku wszystkich pozostałych wersji Windowsa. Z darmowej aktualizacji Windows 10 można skorzystać do 29 lipca 2016 roku.

Tymczasem kilka dni później, 2 sierpnia, zostanie opublikowana spora aktualizacja systemu, która ma wnieść wiele nowych funkcji i usprawnień. Windows 10 Anniversary Update rozszerzy dostępność biometrycznej autoryzacji użytkownika (Windows Hello), poprawi działanie i zwiększy możliwości Cortany, udoskonali program Windows Defender, a także wprowadzi interfejs Windows Ink, czyli pismo odręczne (tworzenie notatek i rysowanie na ekranie za pomocą rysika). Oprócz tego, zmian doczeka się przeglądarka Microsoft Edge – m.in. lepsze zarządzanie energią i wsparcie dla nowych rozszerzeń.

news-windows-ink

Źródło: Microsoft, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.