Windows 10 szybciej niż zapowiadano. Microsoft zapowiada nową funkcję systemu

Opublikowano: 2015-03-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #systemy operacyjne

news-windows10-urzadzeniaMicrosoft ogłosił w trakcie konferencji WinHEC 2015 w Chinach, że Windows 10 będzie miał swoją oficjalną premierę już latem tego roku. Przy okazji firma zapowiedziała nowe rozwiązanie, które zostanie zaimplementowane w systemie, zwane Windows Hello.

Szef działu zajmującego się systemami Windows, Terry Myerson poinformował, że Windows 10 będzie dostępny tego lata w 190 krajach i 111 językach. Nie powiedział jednak, kiedy dokładnie należy się spodziewać premiery systemu. Wiemy już, że wszyscy użytkownicy komputerów z Windows 7, 8 oraz 8.1 będą mogli nieodpłatnie (przez pierwszy rok) zaktualizować swoje urządzenia do wersji 10. Co się zaś tyczy nadchodzącej edycji Windowsa, będzie ona bardziej zunifikowana i ujednolicona niż jego poprzednicy. Oznacza to, że znajdzie się nie tylko na komputerach PC, laptopach, ale także smartfonach, tabletach, urządzeniach Internetu Rzeczy oraz na konsoli Xbox One. Dzięki temu użytkownicy będą mogli bezproblemowo korzystać ze swoich aplikacji, dokumentów itd. w ramach jednego ekosystemu na wielu sprzętach.

Na wspomnianej konferencji, Microsoft zapowiedział też wprowadzenie nowego mechanizmu autoryzacji i potwierdzania tożsamości, opartego na biometrii i wspierającego takie rozwiązania jak czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy czy skaner oka – Windows Hello. Pozwoli on zrezygnować z mniej bezpiecznej metody logowania do systemu, aplikacji, stron internetowych i sieci, czyli zwykłych haseł, oferując zaawansowane metody uwierzytelniania dostępu.

Zwiększeniu poziomu zabezpieczeń jest jednym z priorytetów Microsoftu przy projektowaniu Windows 10, dlatego też wraz z Windows Hello firma planuje uruchomić usługę Passport, która będzie miała za zadanie umożliwienie zalogowania do komputera przy użyciu np. elektroniki noszonej i smartfonów. Wszystkie te narzędzia zostaną udostępnione deweloperom i producentom sprzętu, którzy będą mogli zaimplementować takie rozwiązania w swoich produktach.

Źródło: Microsoft

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.