Windows 10 zapewni wsparcie dla aplikacji z Androida i iOS

Opublikowano: 2015-04-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-windows-android-iosNa konferencji Build 2015 Microsoft ogłosił, że deweloperzy już wkrótce będą mieli możliwość przenoszenia swoich aplikacji z konkurencyjnych platform prosto na urządzenia z Windowsem.

Od miesięcy spekulowało się, w jaki sposób Microsoft zamierza zwiększyć liczbę aplikacji dostępnych na smartfony i tablety oparte na ich systemie. App Store i Google Play Store rosną w siłę z każdym miesiącem i powiększają swoje portfolio ciekawych programów upewniając twórców, że są to idealne platformy do zarobienie sporych pieniędzy i pochwalenia się swoimi dziełami. Tego samego nie można niestety powiedzieć o Windows Store, któremu nieustannie zarzuca się ubogość pod względem liczby aplikacji, co z kolei przekłada się na mniejsze zainteresowanie deweloperów – tworzy się błędne koło.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Microsoft zamierza zażegnać ten problem poprzez ujednolicenie swojej platformy i stworzenie jednego, wielkiego ekosystemu, w którym wszystkie urządzenia z Windows 10 (komputery PC, tablety, laptopy, smartfony) będą ze sobą kompatybilne, współpracując na wielu płaszczyznach. Teraz, po wczorajszej konferencji Microsoft Build 2015 wiemy, że gigant z Redmond ma kolejny plan mający zachęcić twórców do Windowsa.

news-windows-10-build2015Microsoft wyciąga ręce po aplikacje z Androida i iOS. Deweloperzy będą mogli przeportować swoje produkcje bezpośrednio, łatwiej niż kiedykolwiek, z tych systemów na Windows 10. Wszystko ma się odbywać z wykorzystaniem języka C++ i Javy (Android) oraz Objective-C, dlatego też studia będą mogły wykorzystać praktycznie cały kod źródłowy aplikacji, bez konieczności projektowania ich od podstaw. Jako przykład podano grę Candy Crush Saga, która w identyczny sposób trafiła na urządzenia z Windows Phone.

Na konferencji Microsoftu dowiedzieliśmy się też, że firma ma nadzieje, że w ciągu 2-3 lat na rynku będzie około miliarda urządzeń pracujących na systemie Windows 10. Ambitny plan zostanie wcielony w życie już w drugiej połowie tego roku, kiedy to dziesiąta wersja „okienek” zostanie udostępniona dla użytkowników Windows 7, 8 i Windows Phone 8.1.

Źródło: Techcrunch

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.