Windows Phone może w przyszłości zapewnić wsparcie dla aplikacji z Androida

Opublikowano: 2014-12-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #systemy operacyjne #plotki

news-windowsphone-android-aplikacjeMicrosoft rozważa wprowadzenie takiego planu w przyszłym roku, jednak najpierw chciałby spróbować innych sposób na uatrakcyjnienie swojego mobilnego systemu.

Pomysł Microsoftu jest dosyć jasny: Chociaż Windows Phone nie radzi sobie najlepiej i w wielu kręgach jest uważany za porażkę, Windows nadal jest najpopularniejszym i najczęściej używanym system operacyjnym dla komputerów klasy PC i laptopów. Jeśli firmie uda się znaleźć sposób, dzięki któremu deweloperzy będą mogli łatwo tworzyć aplikacje, które działają zarówno na Windows, jak i Windows Phone, przyciągną znacznie więcej twórców i zwiększą zainteresowanie swoją platformą mobilną.

Odpowiednia integracja pomiędzy komputerami PC, tabletami i smartfonami rzeczywiście wydaje się być dobrym planem zmniejszenia dystansu dzielącego WP od Androida i iOS. Ilość dostępnego na Windowsie oprogramowania jest zatrważająca, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Problemem w zapewnieniu takiej zgodności jest jednak fakt, że wiele obecnych i przyszłych aplikacji dla Windowsa wymaga znacznie większych mocy przerobowych niż jakikolwiek ze współczesnych smartfonów jest w stanie zaoferować. Niemniej jednak sama idea pomysłu jest jak najbardziej warta rozwijania i udoskonalania, choć przed Microsoftem niełatwe zadanie.

Jest jednak jeszcze jedna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Nawet jeśli Microsoft wcieli swój plan w życie, w dalszym ciągu nie rozwiązuje to problemu, który leży po stronie twórców. Windows Phone ma co prawda około 340 tysięcy aplikacji w swojej kolekcji, ale jest to zdecydowanie mniej niż w przypadku systemów iOS i Android (ponad milion każdy). Ze strony niezależnych producentów programów jest to dość spora różnica, która sprawia, że nie widzą oni potrzeby w inwestowaniu w WP.

W ostateczności, jak donoszą niektóre źródła, gigant z Redmond może spróbować innego wyjścia celem wzbogacenia biblioteki aplikacji dla Windows Phone. Rozwiązanie może tkwić w platformie konkurencji. Microsoft od jakiegoś czasu intensywnie myśli nad tym, aby umożliwić aplikacjom z Androida bezproblemowe, natywne działanie na systemie Windows Phone. Póki co nie ma jednak zbyt wielu szczegółów na ten temat, ale jest to jedna z opcji firmy na przyszły rok.

Źródło: BGR

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.