Windows Store zyskuje coraz więcej aplikacji

Opublikowano: 2015-09-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #gry / aplikacje #systemy operacyjne

news-windows_store-windows10Wraz ze stopniowym przechodzeniem Microsoftu na uniwersalne aplikacje, z których można skorzystać na telefonach, tabletach i komputerach, ich liczba stale rośnie i aktualnie wynosi 669 tysięcy dostępnych pozycji w sklepie Windows Store.

Aplikacji stricte mobilnych, pochodzących z Windows Phone jest oczywiście mniej. Najnowsze dane Microsoftu odnoszą się bowiem do Windows Store, a w tym segmencie występują przede wszystkim programy dla PC. Niemniej, w związku z nadejściem Windows 10, a wkrótce także i Windows 10 Mobile, firma z Redmond pokłada wielkie nadzieje w tzw. uniwersalnych aplikacjach, kompatybilnych ze smartfonami, tabletami, laptopami i komputerami PC. Jedynym wymogiem jest, żeby urządzenia te pracowały pod kontrolą najnowszych „okienek”. Przy okazji jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mają przykładowo komputer osobisty i telefon Lumia, oparte na Windows 10. Wystarczy, że kupią dane oprogramowanie raz i mogą z niego bezproblemowo korzystać na każdym z tych sprzętów, a różne wersje tego samego programu będą automatycznie wymieniać i synchronizować dane.

news-windows_store-aplikacje-2 news-windows_store-aplikacje-1Wracając jednak do najnowszej statystyki Windows Store – ta aktualnie pokazuje 669 tysięcy dostępnych aplikacji. Od stycznia 2014 roku nastąpił zatem wzrost o 67% i chociaż w porównaniu do App Store (1.5 miliona aplikacji) i Google Play Store (1.6 miliona) nadal nie jest to imponująca liczba, a we wspomnianych sklepach konkurencji z miesiąca na miesiąc przybywa o wiele więcej gier i innych programów, Microsoft z pewnością nie ma się czego wstydzić. W końcu gigant IT ma szansę zakończyć cykl, w którym konsumenci nie kupowali smartfonów z Windows Phone z powodu braku niektórych aplikacji, a deweloperzy nie projektowali ich z racji niskich udziałów platformy na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Microsoft, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.