Wirtualna rzeczywistość stanie się integralną częścią naszego życia

Opublikowano: 2016-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-wirtualna-rzeczywistosc-1Według Ericsson ConsumerLab, w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie znaczenie informacji podawanych w formie wizualnej. Szczególnie będzie to widoczne poza ekranami urządzeń – wizualizacje na dobre wkroczą do naszego życia codziennego.

Rzeczywistość wirtualna (VR) jest przez użytkowników smartfonów wymieniana jako najpopularniejszy nośnik informacji w formie wizualnej. Zdaniem ośmiu na dziesięciu respondentów, przynajmniej jedno z wymienionych w badaniu Ericsson ConsumerLab zastosowań VR jest interesujące i warte wprowadzenia na rynek.

Największą popularnością cieszą się wirtualne mapy, filmy odtwarzane wokół widza, wirtualna pomoc techniczna oraz okulary VR dla sportowców. Połowa ankietowanych chętnie wykorzysta wirtualną rzeczywistość do organizowania konferencji, w czasie których rozmówcy będą widoczni w formie hologramów. Kolejną aktywnością, którą zmieni wirtualna rzeczywistość to zakupy. Połowa użytkowników smartfonów jest zainteresowana technologią umożliwiającą tworzenie selfie 3D – trójwymiarowego modelu swojego ciała, który posłuży w czasie zakupów online. 60% przebadanych chciałoby natomiast zobaczyć rzeczywisty rozmiar produktów przed ich zakupem.

news-ericsson-consumerlab-vr-1Dzięki drukarkom 3D, w ciągu najbliższych kilku lat będziemy mogli doświadczyć zanikającej potrzeby kupowania niektórych kategorii przedmiotów. Połowa ankietowanych chce wykorzystywać drukarki 3D do tworzenia własnych sztućców, zabawek i zapasowych elementów do urządzeń.

Źródło: Ericsson

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.