Withings w rękach Nokii za 170 milionów euro

Opublikowano: 2016-04-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-nokia-withings-1Nokia kupuje francuską firmę Withings, zajmującą się elektroniką ubieralną i urządzeniami monitorującymi zdrowie.

Przejęcie Withings, które będzie funkcjonowało wewnątrz oddziału Nokia Technologies i którym będzie zarządzał aktualny CEO firmy – Cedric Hutchings – ma być dla Nokii nowym rozdziałem na rynku konsumenckim. Jej prezydent, Rajeev Suri, niejednokrotnie zapewniał, że cyfrowe zdrowie jest jedną z głównych sfer zainteresowań korporacji, która zamierza wykorzystać nadarzającą się okazję i jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję w segmencie Internetu Rzeczy i podłączonych urządzeń.

Założony w 2008 roku, Withings zatrudnia obecnie 200 pracowników w Paryżu, Massachusetss i Hongkongu. Firma zajmuje się tworzeniem szerokiej gamy produktów związanych ze zdrowiem i aktywnym trybem życia, wliczając w to m.in. smartwatche Activite, inteligentne wagi, termometry pulsometry czy też akcesoria fitness.

Nokia zapłaci za Withings 170 milionów euro, a transakcja ma zostać domknięta na początku trzeciego kwartału 2016 roku.

Źródło: Wired

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.