Wkrótce karty prepaid kupimy jedynie za okazaniem dowodu

Opublikowano: 2016-03-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

news-karty-simZgodnie z projektem ustawy antyterrorystycznej przygotowanej przez MSWiA, karty prepaid będą niebawem sprzedawane wyłącznie za okazaniem dowodu tożsamości i rejestracji danych kupującego.

Z nowych regulacji przedstawionych na czwartkowej konferencji przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka wynika, że wszystkie karty prepaid (tzw. startery) mają być sprzedawane za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości, a dane osobowe gromadzone przez sprzedawców i przekazywane operatorom. Szczegóły na temat tego, w jaki sposób służby miałyby uzyskiwać później dostęp do tych informacji nie zostały ujawnione.

Zdaniem MSWiA taka propozycja zmiany przepisów znacznie ułatwi walkę z przestępczością i zagrożeniami terrorystycznymi, ograniczając anonimowość podejrzanych osób korzystających z numerów na kartę. Projekt ustawy, której pełną treść mamy poznać w przyszłym tygodniu, zostanie przedstawiony rządowi na początku kwietnia. Mariusz Błaszczak liczy, że ustawa zostanie wprowadzona w życie już w maju tego roku.

news-mswia-ustawa-1

Warto dodać, że rejestracja kart prepaid obowiązuje obecnie w niektórych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Źródło: wirtualnemedia.pl

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.