Wreszcie! Jest szansa na zasięg w metrze!

Opublikowano: 2014-09-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile

news-plays-metro-1
Czyżby czas, gdy komórki abonentów Plusa, Orange i T-Mobile traciły zasięg w metrze miał się skończyć? Sytuacja może ulec zmianie jeszcze przed końcem roku, o ile operatorzy dojdą do porozumienia.

Dotychczas jedynie użytkownicy sieci Play wsiadali do metra bez obaw o utratę zasięgu. Dla Plusa, Orange i T-Mobile inwestycja w budowę podziemnej infrastruktury w metrze była zbyt dużym i mało opłacalnym wydatkiem. Jednak zasięg sieci wszystkich operatorów może się pojawić w warszawskim metrze bez dodatkowych inwestycji. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu ma być wspólne korzystanie z podziemnej infrastruktury przez wszystkich operatorów.

Przedstawiciel metra poinformował, że nie ma już przeszkód technicznych do udostępnienia zasięgu wszystkim telekomom. Teraz decyzja pozostaje w gestii operatorów, bo według cytowanego przedstawiciela Plusa, sukcesem zakończyły się negocjacje dotyczące wzajemnych rozliczeń. Pozostaje jedynie montaż w metrze infrastruktury i anten kierunkowych.

Źródło: transport-publiczny.pl

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.