Wrocławskie autobusy z możliwością naładowania telefonu

Opublikowano: 2014-11-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-usb-autobusyNa ulice Wrocławia wyjechało pierwsze 10 autobusów, w których zainstalowano gniazda USB, dzięki którym pasażerowie mogą szybko i wygodnie podładować swoje telefony.

W pojazdach typu solo (krótkich) zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej. W autobusach przegubowych zastosowano po dwa tego rodzaju gniazda, w tym jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokości trzecich drzwi. Każda z ładowarek umożliwia podpięcie jednocześnie dwóch kabli USB i choć taka liczba nie robi wielkiego wrażenia, to sama inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały.

Ładowarki firmy Drabpol dostarcza producent pojazdów komunikacji miejskiej – Solaris Bus & Coach w ramach współpracy z MPK Wrocław. Do końca tego roku takie udogodnienie ma się pojawić we wszystkich 57 wrocławskich solarisach. Jednocześnie jest to jeden z wielu zaplanowanych elementów mających podnieść komfort podróżowania komunikacją miejską.

Źródło: mpk.wroc.pl

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.