Wrzesień kolejnym miesiącem wzrostu popularności Androida Lollipop

Opublikowano: 2015-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-android-lollipop-1Google ujawnił najnowsze dane dotyczące dystrybucji poszczególnych edycji Androida. Lollipop po raz kolejny odnotował wzrost, podczas gdy reszta wersji popularnego systemu powoli traci swoje udziały.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 7 września tego roku wynika, że Android Lollipop jest już obecny na 21% wszystkich androidowych urządzeń – niemal 16% przypada na wersję 5.0. W poprzednim miesiącu „lizak” miał nieco ponad 18% udziału. Na prowadzeniu nadal pozostał jednak KitKat, który zaliczył delikatny spadek (z 39.3 na 39.2%), a tuż za nim uplasował się Android Jelly Bean, którego wszystkie iteracje łącznie napędzają 31.8% urządzeń z systemem od Google.

news-android-statystyka-wrzesien2015Kolejne miejsca okupują natomiast Ice Cream Sandwich, Gingerbread, które stopniowo notują coraz większe spadki – tym razem odpowiednio o 0.4 i 0.5% względem zeszłego miesiąca. Na samym końcu znalazł się najstarszy z zestawienia Android Froyo. Pozostałe wersje systemu, których udziały stanowią mniej niż 0.1%, nie są brane pod uwagę.

Źródło: Google

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.