WSJ: iPhone 7 z minimum 32 GB pamięci

Opublikowano: 2016-07-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

test-apple-iphone6-lifestyle-2Powołujący się na swoje źródła Wall Street Journal podał, że najtańszy wariant iPhone’a 7 będzie oferował nie 16, a 32 GB pamięci wewnętrznej.

Apple od lat sprzedaje iPhone’y z 16 GB pamięci w standardzie. Użytkownicy, którzy potrzebują więcej miejsca na dane muszą dopłacać do pojemniejszych, ale przy tym wyraźnie droższych wersji. W przypadku iPhone’ów szóstej generacji do wyboru są modele z 16, 64 lub 128 GB. W wielu recenzjach, również na Teleguru, można przeczytać, że Apple dawno powinien zrezygnować z pierwszej opcji, która w obecnych czasach jest zwyczajnie niewystarczająca. Szczególnie, że smartfony z nadgryzionym jabłkiem do tej pory nie doczekały się gniazda kart microSD.

Niedogodność ta może zniknąć wraz z iPhone’em 7, który według Wall Street Journal będzie dostępny z minimum 32 GB. Spekuluje się, że kolejne warianty to 64 GB i 256 GB. O dziwo, iPhone 7 Plus ma oferować nieco inne wersje pojemnościowe od swojego mniejszego brata: 32, 128 i 256 GB. Niewykluczone, że Apple zdecyduje się w ten sposób na podwyżkę cen nowych smartfonów – najdroższy model może kosztować sporo powyżej tysiąca dolarów.

WSJ informuje również o braku gniazda słuchawkowego 3.5 mm w iPhone’ie 7 i zastosowaniu podwójnego aparatu w iPhone’ie 7 Plus, o czym mówi się niemal od pierwszych zapowiedzi.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.