Współtwórca Androida chce powrócić na rynek smartfonów

Opublikowano: 2015-12-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-andy_rubin-androidAndy Rubin, jeden z twórców Androida i były pracownik Google, rozważa założenie własnej firmy produkującej smartfony, prawdopodobnie z myślą o zawalczeniu w segmencie premium.

W 2005 roku Andy Rubin, przez wielu określany mianem „ojca Androida”, dołączył do Google, gdy firma z Mountain View przejęła jego projekt. Pracował tam do listopada 2014 roku, choć już rok wcześniej opuścił swoje nadzorcze stanowisko w zespole rozwijającym najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Schedę przejął po nim Sundar Pichai, czyli aktualny CEO Google.

Historia lubi spektakularne powroty, więc informacje o chęci założenia przez Andy’ego Rubina własnej firmy, z zamiarem produkcji smartfonów opartych na Androidzie, nie są zupełnie niespodziewane. Obecnie jednak nie wiadomo zbyt wiele o projekcie i o roli samego zainteresowanego w planowanym przedsięwzięciu, które ma zostać sfinansowane z założonego przez niego w zeszłym roku funduszu Playground Fund, który do tej pory zebrał blisko 300 milionów dolarów. Możliwe, że Rubin obejmie władzę nad startupem, aczkolwiek niewykluczone, że zajmie się tylko jego finansowaniem.

W tej chwili trwają ponoć intensywne poszukiwania pracowników. Spekuluje się, że firma będzie produkowała urządzenia z wysokiej półki, których główną konkurencją będą m.in. iPhone’y od Apple.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.