Wszystkie Lumie z Windows Phone 8 otrzymają aktualizację do Windows 10

Opublikowano: 2014-11-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #systemy operacyjne

news-lumia-windows10Informacja ta pojawiła się na należącym do Microsoftu koncie twitterowym – „Lumia”. Tym samym firma sprawiła nie lada niespodziankę posiadaczom smartfonów opartych na systemie Windows Phone 8.

Temat aktualizacji urządzeń należących niegdyś do Nokii był przedmiotem niezliczonych dyskusji i wielu komentarzy w Internecie. Mało kto sądził, że dziesiąta edycja systemu pojawi się na wszystkich smartfonach, wliczając w to budżetowe „słuchawki”. Jak się jednak okazuje, Windows Phone nie będzie zarezerwowany jedynie dla najwydajniejszych modeli i nawet użytkownicy bardzo taniej Nokii Lumia 520 otrzymają to uaktualnienie.

Microsoft niestety nie podał żadnych konkretnych dat, więc póki co pozostaje jedynie czekać na dalsze rozwinięcie sytuacji. Spekuluje się, że premiera nowego systemu miałaby nastąpić w podobnym czasie, co finalnej wersji komputerowego Windowsa 10, czyli pod koniec II kwartału 2015 roku. Trzeba jednak pamiętać, że termin ten jest obecnie mocno orientacyjny.

Źródło: Twitter

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.