Wszystkie smartfony Sony pod szyldem Xperia X

Opublikowano: 2016-05-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-xperia_x-1W lutym Sony oficjalnie potwierdził, że rezygnuje z flagowej linii Xperia Z. Wygląda na to, że teraz taki sam los spotka smartfony ze średniej półki – Xperia C i Xperia M.

Z udostępnionej w sieci prezentacji Sony wynika, że wszystkie przyszłe smartfony producenta – wliczając w to flagowe modele – będą należeć do rodziny Xperia X, której debiut nastąpił w lutym tego roku na targach MWC 2016 w Barcelonie. Taki stan, określany jako Chapter 3 (trzeci rozdział), ma potrwać do 2018 roku. Co wtedy? Tego na tę chwilę nie wiadomo.

news-sony-xperia-x-2

Slajdy ujawniają również, że logo serii X będzie mocno eksponowanym elementem wszelkich kampanii reklamowych i sprzedażowych Sony – pojawi się m.in. w reklamach, w sklepach, katalogach, czy chociażby na odzieży.

news-sony-xperia-x-4

Sony jeszcze nie potwierdziło rezygnacji z Xperii C i Xperii M, jednakże nie powinniśmy długo czekać na oficjalną wiadomość w tej sprawie. Tymczasem warto przypomnieć, że w ramach przedsprzedaży można już zamawiać smartfony Xperia XA, Xperia X oraz Xperia X Performance.

Źródło: Xperia Blog, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.